Vecākiem

VECĀKIEM

Šobrīd pirmsskolā, bet, sākot ar nākamo mācību gadu arī skolās, pakāpeniski sāk ieviest pilnveidoto mācību saturu un pieeju. Lai pieeja mācībām skolās Latvijā sasniegtu savu mērķi – veidotu skolēnu kā zinošu un domājošu darītāju –, būtiska ir ne vien skolas un skolēna sadarbība, bet arī vecāku iesaiste.

Zemāk ievietotas saites, kur meklēt papildus informāciju par jaunajām izglītības tendencēm:

Par pārmaiņām –

Lai uzzinātu vairāk par pārmaiņām mācību saturā un izprastu, kā tās ietekmēs bērnu mācīšanos, aicinām iepazīties plašāk – diskusiju raidījumos, intervijās un  publikācijās.

Intervijas un sarunas:

• Intervija ar Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāju Zani Oliņu raidījumā “900 sekundes”: ej.uz
  • Vecāku loma un pienākumi jaunajā kompetenču izglītības modelī (LR1 raidījumā “Ģimenes studija”): ej.uz
  • Saruna (podkāsts) ar Lauru Grēviņu un Zani Oliņu portālā “Viens plus viens”: ej.uz

Iesakām izlasīt:

• Jaunais izglītības modelis vidusskolā – mazāk, bet dziļāk un mērķtiecīgāk: ej.uz
  • Labai lasītprasmei nepieciešams visu iesaistīto pušu saskanīgs kopdarbs: ej.uz
  • Rīgas Klasiskās ģimnāzijas pieredze: būtiski ir radīt un attīstīt interesi par mācīšanos: ej.uz
  • Teātra māksla skolā – iepazīstot sevi, mācāmies izprast pasauli: ej.uz
  • Vēstures mācīšanās – mērķis veidot izpratni, saskatīt kopsakarības: ej.uz
  • Vērtības skolā neienāk ar rīkojumu, līdz tām ir jāizaug: ej.uz
  • Kritiskā domāšana – prasme, kas jāattīsta no bērna kājas: ej.uz
  • Vecāku iesaiste bērna izglītībā nav tikai mājasdarbu kontrole. Praktiski veidi, kā atbalstīt skolēnu (raksts portālā mammamuntetiem.lv): ej.uz

Lai radošā veidā vēstītu par dažiem nozīmīgiem akcentiem pilnveidotajā mācību saturā un pieejā, četrās Latvijas pilsētās (Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Dobelē) tapuši 4 mākslinieku sienu gleznojumi, kas radīti kopā ar vietējo mākslas skolu, bērnudārzu un skolu skolēniem (vairāk lasiet www.skola2030.lv  sadaļā “Vecākiem”).